Zážitky Noci kostelů 2019

Za fotodokumentaci z průběhu Noci kostelů 2019 děkujeme Martině Dragonové.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Noc kostelů 2019

Připravujeme pro Vás další ročník projektu „Noc kostelů 2019“ v Havířově. Noc kostelů volně navazuje na linii předešlých úspěšných ročníků celorepublikové akce stejného názvu. Letos proběhne v pátek 24. května v kostele sv. Anny od 17.30h. Pro návštěvníky je připraven pestrý program a lidé se budou moci podívat do míst, která jsou běžně nepřístupná.
Celý program naleznete na zde.

Celý program naleznete na zde.

Zážitky z Noci kostelů 2017

Fotky pana Josefa Pintera jsou uveřejněny s laskavým svolením autora. Moc děkujeme.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Noc kostelů 2017

Vážení farníci,

farnost sv. Anny se po dvou letech opět zapojila do celorepublikového projektu Noc kostelů. Letos proběhne v pátek 9. června od 17.30 h do 22 h. Mottem vizuálního stylu je každý rok jiný biblický verš, jehož součástí je právě slovo „noc“. V letošním roce je to verš 10,17 z knihy Moudrosti: „Za dne jim byla záštitou, NOC prozářila hvězdami.“

Pro návštěvníky je připraven pestrý program a lidé se budou moci podívat do míst, která jsou běžně nepřístupná.

Noc kostelů zahájíme mši svatou, po které bude následovat krátká přednáška s promítáním o historii naše kostela. Máme k dispozici nespočet dobových fotografii, které zpestří celkový výklad. Po celou dobu si návštěvníci budou moci shlédnout prostory, které jsou běžně nepřístupné: věž, zvony, sakristie.

Hudební program obohatí známý místní pěvecký sbor Meandry a Lučinka, pod vedením umělecké vedoucí Oldřišky Honsové a MgA. Idy Gaidošové.

Poprvé jsme letos zařadili do programu poezii, která svým osobitým charakterem zcela jistě osloví nejednoho posluchače. Recitál bude doprovázen hrou na housle v podání Adély Pilárikové. Umělecká vystoupení završí mladá nadaná umělkyně Karolína Plawná se svým sólovým zpěvem.

Ztišení, adorace a modlitba budou patřit samotnému závěru celého večera.

Dagmar Kotajná

Program je k nahlédnutí zde.  

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.