Mikulášská nadílka 2.12.

Mikulas

Náboženství každou středu od 16-17 hod

Vyučování náboženství bude probíhat každou středu od 16 – 17 hod v kostele sv. Anny.

2. třídu vyučuje p. Danka a sl. Kristýnka - ve zpěvárně

3. třídu o. Marcel - v kanceláři

4.-5. třídu o. David - v knihovně

6.-7. třídu jáhen Jiří - v klubovně

V době náboženství bude mít program pro rodiče, hlavně pro maminky připravený p. Hanka

Víkend rodin na Orlím Hnízdě 16.-18.11.2018

Víkend je určený hlavně pro rodiny dětí, které se budou připravovat k 1. svatému přijímání. Program povedou dvě zkušené rodiny. Začínáme v 18 hod v pátek a končíme v neděli v 15 hod. Podrobnosti zde

Výsledky výtvarné soutěže „PRANOSTIKA NA SVATOU ANNU“

U příležitosti oslav svátku svaté Anny – patronky našeho kostela – proběhla výtvarná soutěž pod názvem „Pranostika na svatou Annu“, do které se mohl se svým obrázkem, vytvořeným libovolnou technikou, přihlásit kdokoli.
Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích na téma jedné ze čtyř pranostik:
P1. „Svatá Anna – chladno zrána.“
P2. „Sv. Anna sluncem požehnává.“
P3. „Sv. Anna chléb podává.“
P4. „Sv. Anna zavádí žence do pšenice.“
Porota vybírala celkem z 34 odevzdaných obrázků a vybrat ty „nej“ bylo opravdu velice těžké. Každý obrázek byl nádherný a dle slov porotců by si vítězství zasloužili všichni.  (Proto je pro každého účastníka soutěže připravena malá odměna.) Ale protože soutěž je o vítězích, porota se nakonec shodla na těchto:
kategorie A (do 7 let):
BARUNKA SKOPALOVÁ P č. 2
kategorie B (8 – 15 let):
VIKTORKA TIŠEROVÁ P č. 1
HANKA SAMUHELOVÁ P č. 2
ANIČKA MOLDŘÍKOVÁ P č. 3
kategorie C (16 let a více):
MARIE GREPLOVÁ P č. 1
BLAHOPŘEJEME VŠEM VÝHERCŮM A DĚKUJEME VŠEM ÚČASTNÍKŮM ZA ZAPOJENÍ SE DO SOUTĚŽE.
Všechny odevzdané obrázky budou v neděli 29. 7. 2018 součástí výstavy na boční straně kostela, kde si je zájemci mohou za drobný peníz zakoupit a podpořit tak humanitární projekt vrtání studní na Haiti. (bližší informace http://www.praga-haiti.cz )

Poslední hodina náboženství bude 20. 6.

Poslední hodina náboženství bude ve středu 20.6. s možností svátosti smíření pro děti i rodiče, společná modlitba v kostele.

Víkend dětí 4.-8. třída

28. - 29. dubna  2018 v klášteře v Jablunkově

Sraz na vlakovém nádraží v sobotu v 7,20 hod
Návrat v neděli v 16,09 hod na vlakové nádraží Havířov
Vše nabalit do batohu, který si děti samy povezou ve vlaku.
S sebou: svačinku a pití na cestu, dobré boty a sportovní oblečení na cestu a do lesa, pláštěnku, spacák, papuče, oblečení do budovy., hyg. potřeby, kartičku s fotkou a datem narození - to je nutné pro slevu na vlak (ODISka, občanský průkaz...)
Cena 200,- Kč zaplatit katechetům nebo pastorační aisistentce Hance do středy 18.4.

Den dětí na faře 27.5.

Den-deti2018

Víkendové soustředění dětí připravující se k 1. sv. přijímání

19. - 20. května 2018

Začínáme v sobotu v 8 hod na faře. Končíme v neděli mší sv. u sv. Markéty v Bludovicích v 9 hod.
S sebou: spacák, karimatka (není nutná), papuče, oblečení na faru, oblečení ven, oblečení na nedělní mši sv., hyg. potřeby. Cena 100,- Kč zaplatit o. Marcelovi nejpozději do středy 16. 5. 2018

1. svaté přijímání

Uskuteční se v neděli 3. června 2018 při mši svaté v 10 hod. v kostele sv. Anna

Víkend dětí 1. - 3. třída

14. - 15. dubna 2018 na faře

Cena 100,- Kč zaplatit katechetům nejpozději do středy 4.4. nebo pastorační asistentce Hance.

Vyučování náboženství 2017-2018

Vyučování náboženství bude probíhat každou středu od 16 – 17 hod ve společenských prostorách kostela sv. Anny. První hodina bude ve středu 13. 9. 2017 od 16 – 17 hod. Účast rodičů nutná! Na děti a rodiče se těší katechetky Naďa, Kristýnka, Hanka, Danka, Jitka, o. Marcel a o. David

Společenství mládeže

Společenství mládeže (3 skupiny dle věku) budou vždy v pátek u sv. Anny. V 16.30 je ve zpěvárně nácvik zpěvu ke kytarovým písním ke mši svaté. Po mši svaté probíhají jednotlivá spolča v různých místnostech. Končíme ve 21.00. Stejně jako v minulých letech se spolča týkají už těch, kteří chodí do 8. a 9. třídy základní školy (je to místo normálního náboženství). Jsou zváni i ti, kteří do spolča zatím nechodili (v tomto případě by bylo dobré nejdříve se domluvit s o. Davidem nebo s někým z animátorů mládeže). Po prázdninách se poprvé sejdeme v pátek 8. září 2017. Zvou Tě animátoři a o. David.

Dětské mše a katecheze pro předškoláky

Dětské mše sv. budou opět každou 1. neděli v měsíci v 10 hod. u sv. Anny. Část promluvy bude věnována dětem, zpívat se budou kytarové písničky se scholou, přímluvy dětí, společná modlitba dětí u oltáře. Katecheze pro malé děti budou každou 1. a 3. neděli v měsíci při mši sv. v 10 hod u sv. Anny. Při bohoslužbě slova budou mít děti vlastní katechezi v knihovně s kreslením a povídáním. Namalované obrázky donesou k oltáři a po mši sv. si je vezmou domů. Knihovnu můžou samozřejmě využívat i rodiče s miminky na přebalení, nakrmení atd. Na děti i rodiče se těší p. Jana a Hanka.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!