Přihlášky do náboženství na rok 2019/2020

Zde přihláška do náboženství: přihláška

První setkání bude ve středu 11. září 2019 v 16 hod

Náboženství bude probíhat ve středy 16-17 hod v prostorách kostela sv. Anny Havířov-Město

Poslední náboženství 12.6.

možnost svátosti smíření pro děti i rodiče.

Obrázky dětí z 2. třídy: Seslání Ducha Svatého

Děkanátní výlet 15. 6. na Godulu

Dek_vylet

Animátoři děkanátu Karviná zvou na již tradiční „Děkanátní výlet pro děti“, který se uskuteční 15. června 2019. Spolu s  Mojžíšem budeme putovat a prožívat dobrodružství, která provázela jej i Vyvolený národ, ke kterému jej poslal Hospodin. Výlet je určen pro děti od 6 do 13 let
Sraz
V 7:30 ve vestibulu vlakového nádraží v Havířově
V 7:45 ve vestibulu vlakového nádraží v Karviné.
V 8:15 ve vestibulu vlakového nádraží v Českém Těšíně.
Návrat
Bude upřesněn
S sebou: párek, krajíc chleba, pláštěnku, dostatek pití, pokrývku hlavy, doklad o věku!
Přihlášku a peníze můžete odevzdat v zákristii.
Více informací u Terezie Ručkové na tel. čísle+420 724 397 794
Těší se na Vás animátoři karvínského děkanátu

Prašivá 1. 7.

Prašivá v pondělí 1. července - setkání dětí s otcem biskupem

sraz na vlakovém nádraží 7,25 hod., společnou jízdenku kupuji v 7,30 hod. a vlak odjíždí v 7,38 hod.

Cena plného jízdného tam i zpět 120 Kč, děti sleva 75% po předložení průkazky s fotkou (občanský průkaz, ODISka, atd.).

Návrat na nádraží v 18,17 hod. nebo již 17,17 hod. dle domluvy. Půjdeme pěšky z Dobratic vlakové zastávky do areálu Kamenitá 3,4 km.

V případě deště se akce nekoná na Prašivé, ale mše sv. bude ve Frýdku-Místku, tam ale putovat již nebudeme

Program: 10 hod. zahájení v areálu Kamenitá

10,45 hod. mše sv.

11,45 hod. výstup na horu Prašivá – zde program pro děti

15,30 hod. závěrečné požehnání

Případné dotazy u p. Hanky.

Prasiva2019

PRAŠIVÁ - PODROBNÉ INFORMACE ZDE

Dětský den 25.5.

Detsky-den2019

1. svaté přijímání

Uskuteční se v neděli 2. června 2019 při mši svaté v 10 hod. v kostele sv. Anna

Společenství mládeže

Společenství mládeže (3 skupiny dle věku) budou vždy v pátek u sv. Anny. V 16.30 je ve zpěvárně nácvik zpěvu ke kytarovým písním ke mši svaté. Po mši svaté probíhají jednotlivá spolča v různých místnostech. Končíme ve 21.00. Stejně jako v minulých letech se spolča týkají už těch, kteří chodí do 8. a 9. třídy základní školy (je to místo normálního náboženství). Jsou zváni i ti, kteří do spolča zatím nechodili (v tomto případě by bylo dobré nejdříve se domluvit s o. Davidem nebo s někým z animátorů mládeže). Po prázdninách se poprvé sejdeme v pátek 8. září 2017. Zvou Tě animátoři a o. David.

Dětské mše a katecheze pro předškoláky

Dětské mše sv. budou opět každou 1. neděli v měsíci v 10 hod. u sv. Anny. Část promluvy bude věnována dětem, zpívat se budou kytarové písničky se scholou, přímluvy dětí, společná modlitba dětí u oltáře.

Katecheze pro malé děti budou každou 1. a 3. neděli v měsíci při mši sv. v 10 hod u sv. Anny. Při bohoslužbě slova budou mít děti vlastní katechezi v knihovně s kreslením a povídáním. Namalované obrázky donesou k oltáři a po mši sv. si je vezmou domů. Knihovnu můžou samozřejmě využívat i rodiče s miminky na přebalení, nakrmení atd. Na děti i rodiče se těší p. Jana a Hanka.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!