Víkend dětí 1. - 3. třída

14. - 15. dubna 2018 na faře

Začínáme v sobotu v 8 hod na faře. Končíme v neděli mší sv. u sv. Markéty v Bludovicích v 9 hod.
Cena 100,- Kč zaplatit katechetům nejpozději do středy 4.4. nebo pastorační asistentce Hance.

Víkend dětí 4.-8. třída

28. - 29. dubna  2018 v klášteře v Jablunkově

Sraz na vlakovém nádraží v sobotu v 7,20 hod
Návrat v neděli v 17,09 hod na vlakové nádraží Havířov
Vše nabalit do batohu, který si děti samy povezou ve vlaku.
S sebou: svačinku a pití na cestu, dobré boty a sportovní oblečení na cestu a do lesa, pláštěnku, spacák, papuče, oblečení do budovy., hyg. potřeby, kartičku s fotkou a datem narození (ODISka, občanský průkaz...)
Cena 200,- Kč zaplatit katechetům nebo pastorační aisistentce Hance do středy 18.4.

Víkendové soustředění dětí připravující se k 1. sv. přijímání

19. - 20. května 2018

S sebou: spacák, karimatka (není nutná), papuče, oblečení na faru, oblečení ven, oblečení na nedělní mši sv., hyg. potřeby. Cena 100,- Kč zaplatit o. Marcelovi nejpozději do středy 16. 5. 2018

1. svaté přijímání

Uskuteční se v neděli 3. června 2018 při mši svaté v 10 hod. v kostele sv. Anna

Vyučování náboženství 2017-2018

Vyučování náboženství bude probíhat každou středu od 16 – 17 hod ve společenských prostorách kostela sv. Anny. První hodina bude ve středu 13. 9. 2017 od 16 – 17 hod. Účast rodičů nutná! Na děti a rodiče se těší katechetky Naďa, Kristýnka, Hanka, Danka, Jitka, o. Marcel a o. David

Společenství mládeže

Společenství mládeže (3 skupiny dle věku) budou vždy v pátek u sv. Anny. V 16.30 je ve zpěvárně nácvik zpěvu ke kytarovým písním ke mši svaté. Po mši svaté probíhají jednotlivá spolča v různých místnostech. Končíme ve 21.00. Stejně jako v minulých letech se spolča týkají už těch, kteří chodí do 8. a 9. třídy základní školy (je to místo normálního náboženství). Jsou zváni i ti, kteří do spolča zatím nechodili (v tomto případě by bylo dobré nejdříve se domluvit s o. Davidem nebo s někým z animátorů mládeže). Po prázdninách se poprvé sejdeme v pátek 8. září 2017. Zvou Tě animátoři a o. David.

Dětské mše a katecheze pro předškoláky

Dětské mše sv. budou opět každou 1. neděli v měsíci v 10 hod. u sv. Anny. Část promluvy bude věnována dětem, zpívat se budou kytarové písničky se scholou, přímluvy dětí, společná modlitba dětí u oltáře. Katecheze pro malé děti budou každou 1. a 3. neděli v měsíci při mši sv. v 10 hod u sv. Anny. Při bohoslužbě slova budou mít děti vlastní katechezi v knihovně s kreslením a povídáním. Namalované obrázky donesou k oltáři a po mši sv. si je vezmou domů. Knihovnu můžou samozřejmě využívat i rodiče s miminky na přebalení, nakrmení atd. Na děti i rodiče se těší p. Jana a Hanka.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!