Synoda

SYNODA

Bratři a sestry, papež František vyhlásil v tomto roce 2021 synodu v Církvi, která bude mít určité etapy a bude trvat do roku 2023. Jeho přáním je zapojit všechny lidi v Církvi i mimo Církev k diskuzi nad danými tématy a tak se snažit lidi zapojit do diskuze a společné spolupráce. Hlavním hybatelem má být Duch Svatý, kterého jsme přijali při křtu, učit se s ním spolupracovat a snažit něco změnit ve svém životě i ve společnosti ve které žijeme, aby lidé více pochopili a zakusili Boží dobrotu.

Hlavní koordinátor za naší farnost je Marek Světnička, který se bude starat o průběh synody v naší farnosti a výsledky, které vzejdou z jednotlivých skupin zpracuje a odevzdá na biskupství. Prosím vás o trpělivou spolupráci a věřím, že vaše náměty budou inspirací i pro život v naši farnosti. Nebojme se oslovit Duchem Svatým a pojďme něco změnit v našem životě, ve farnosti - v Církvi --- k lepšímu. K tomu, ať nám pomáhá přímluva PM, sv. Josefa, sv. Anny, sv. Markéty a sv. Jana Křtitele.

TÉMATA: 06-temata-a-otazky-pro-setkani-v-pracovnich-skupinkach8040

MODLITBA: Synoda-modlitba