Neděle 4.12.2022 - 2. NEDĚLE ADVENTNÍ

• 7.12. - FATIMSKÝ APOŠTOLÁT
  • 8.12. - slavnost PANNY MARIE počaté bez poskvrny prvotního hříchu mše svaté budou v 7.00 a v 17.30 hod. tuto mši svatou povede Mons. Martin David, biskup, který nám požehná novou sochu PANNY MARIE a zasvětí město Havířov PANNĚ MARII. Prosíme maminky, kdy mohli něco dobrého upéct a přinést ve čtvrtek před mši svatou do knihovny, po mši svaté bude i pohoštění pro všechny.
  • ROZŠÍŘENÍ ZPOVÍDÁNÍ V ADVENTU: každý čtvrtek v adventu během adoračního dne se bude zpovídat navíc od 9.00 – 11.00 hod. Zpovídat bude otec Petr Piler.
  • 10.12. - ADVENTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA v kostele sv. Anny, kterou povede P. Daniel Vícha, místecký děkan. Program: 9.00 – 1. promluva, 10.30 – 2. promluva, 11.30 – adorace, 12.00 – mše svatá. po promluvách i možnost sv. smíření. Všechny srdečně zveme.
  • 11.12. - prodej knih v knihovně, po každé mše svaté.
  • 16.12. dopoledne budeme navštěvovat nemocné, prosím, abyste nahlásili své nemocné, které nenavštěvujeme každý první pátek v sakristii.
  • MARANNA: prosím všechny farníky, aby se neřídili časy bohoslužeb o Vánocích na zadní straně Maranny, protože je mylný. Prosím vezměte si nový rozpis vzadu v kostele.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Neděle 27.11.2022 - 1. NEDĚLE ADVENTNÍ

FARNOST SV. ANNA

• RORÁTY: zveme všechny děti i dospělé na roráty, které budou promluvou zaměřené pro děti, po celou dobu adventu budeme putovat s třemi králi do Betléma. Roráty budou v út, čt v 6.30 hod. a v sobotu v 7.00 hod. Motto: „Vydejme se na cestu…“
  • ROZŠÍŘENÍ ZPOVÍDÁNÍ V ADVENTU: každý čtvrtek v adventu během adoračního dne se bude zpovídat navíc od 9.00 – 11.00 hod. Zpovídat bude otec Petr Piler (tento čtvrtek výjimečně otec František).
  • PŘÍPRAVA NA ZASVĚCENÍ MĚSTA HAVÍŘOVA PM:
      • vzadu je brožurka s novénou k PM, kterou se budeme od úterý 29.11. vždy modlit v kostele po mši svaté (ráno i večer), kdo chce si můžete vzít.
      • ve čtvrtek bude mít večerní mši svatou otec Petr Piler na téma: Panna Maria, po mši svaté bude ještě společná ADORACE.
      • vybídnout k osobní přípravě skrze modlitbu a dar (darovat něco ze sebe, co bych chtěl změnit, vylepšit, dát Bohu k proměně)
  • V pátek bude SCHOLIČKA v 16.30 hod. ve zpěvárně. Scholička bude vždy co 14 dnů v pátek.
  • V pátek je MINISTRANTSKÁ schůzka v 16.30 hod.
  • V sobotu bude VELKÝ ÚKLID KOSTELA sv.Anny po ranní mši svaté.
  • 4.12. je FARNÍ KAVÁRNA a SLŮVKO PRO DĚTI v promluvě.
  • Příští neděli 4.12. po mši svaté v 10.00 hod. zveme všechny děti na setkání se sv. MIKULÁŠEM.
  • Vzadu v kostele si můžete vzít nové číslo MARANNY.

FARNOST SV. ANNA

• Od 1.11. bude již zprovozněna aplikace MUNIPOLIS web / aplikace (pro android) a aplikace (v app store)
  • V pondělí je setkání SENIORŮ v 15.00 hod. v knihovně.
  • Ve čtvrtek bude KATECHEZE na téma: PANNA MARIA, MILOSTI PLNÁ po mši svaté v 18.15 hod., kterou bude mít jáhen Karel.
  • V pátek má úklid mládež
  • V sobotu se budou vyrábět ADVENTNÍ VĚNCE v knihovně od 8.00 – 12.00 hod., prosíme zájemce, aby se napsali vzadu v kostele na papír, ať víme přibližný počet a pro všechny bylo vše potřebné.
  • Prosíme rodiče, aby vzadu v kostele na papír napsali své děti na MIKULÁŠSKOU NADÍLKU, která se uskuteční v neděli 4.12. po mši svaté v 10.00 hod.
  • Příští neděli začneme dobu ADVETNNÍ, přineste si adventní věnce, které budeme žehnat při mši svaté a zveme všechny děti na letošní RORÁTY, kdy budeme společně putovat s třemi králi do Betléma. Roráty budou v úterý, čtvrtek v 6.30 hod. a v sobotu v 7.00 hod.
  • Příští neděli vyjde nové číslo farního časopisu MARANNA, kde najde potřebné informace k Vánocům (zpovídání, bohoslužby).
  • Ve čtvrtek 8.12. o slavnosti PM počaté bez poskvrny prvotního hříchu za účasti biskupa o. Martina Davida bude požehnaná socha PM a o. biskup zasvětí město HAVÍŘOV PM pod její ochranu. Mše svatá začne v 17.30 hod.